NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Kupujesz mieszkanie? To musisz sprawdzić

2015-07-15 22:32:11

Kupujesz mieszkanie? To musisz sprawdzić


Zakup pierwszego mieszkania nie jest prosty. Poza wybraniem lokalizacji, rozsądnej ceny i metrażu warto rozważyć też inne czynniki. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

 

- Okazje się zdarzają. Najczęściej zdarzają się na początku rozpoczęcia inwestycji. Wtedy możemy wybrać najlepsze mieszkania, bo mamy do dyspozycji pełną ofertę w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeżeli chodzi o wybór już konkretnego mieszkania bardzo ważne jest usytuowanie mieszkania pod względem kierunków świata – radzi Adam Dąbkowski, General Director Nexity Polska – Mieszkanie południowe będzie mieszkaniem bardzo nasłonecznionym. Mieszkanie zachodnie będzie słoneczne ale mniej nasłonecznione. O godzinie 12, 13 nie będzie tam tak gorąco.

 

Co w wymarzonym „M” powinno się znaleźć? Mieszkania powinny mieć widną kuchnię lub aneks kuchenny, oczywiście to samo dotyczy salonu. Dobrze jest też, gdy w łazience jest okno. Niestety taki mieszkań na rynku nie ma wielu. Wybierając mieszkanie warto też zwrócić uwagę na usytuowanie kuchni.

- Czy kuchnia ma szerokość 2,45 m, aneksy kuchenne zazwyczaj są mniejsze i mają 1,80 m. Natomiast kuchnie zamknięte muszą mieć szerokość 2,45. Bardzo ważny jest też salon, który powinien mieć ok. 4 m szerokości. Dlatego, że tam zmieścimy wszystkie elementy, które są nam potrzebne, czyli sofę, ławę, stół, telewizor – dodaje Adam Dąbkowski.

 

Szerokość sypialni powinna wynosić minimum 2,80 m. Tylko w takiej przestrzeni zmieści się małżeńskie łoże, duża szafa i komoda.


Tomasz Kot

Account Manager

http://next-immo.com

http://uk.next-immo.com


 

/ Newsrm.tv

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: