NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Jakie domy najchętniej buduje się w Polsce?

2015-07-09 21:43:27

Jakie domy najchętniej buduje się w Polsce?


Portal oferteo.pl po raz kolejny zbadał preferencje Polaków odnośnie prowadzonych inwestycji budowlanych. Dachówka czy blachodachówka? Dom z piwnicą czy bez? Jak kształtują się gusta Polaków w tym zakresie?


 G:\PR\Clients\Monier\PROJECT MANAGEMENT\ZDJĘCIA\ARANŻACJE\Betonowa_romańska grafitowy2.jpg

 

 

Od 28 czerwca 2015 roku weszły w życie przepisy, dzięki którym budowa wolnostojącego domu jednorodzinnego nie wymaga administracyjnego pozwolenia. To dobra wiadomość dla tych, którzy planują taką inwestycję. Według raportu Centrum Informacyjno-Konsultacyjnego Służb Zatrudnienia, które zbadało wpływ barier administracyjnych w urzędach na życie Polaków, aż 51 proc. badanych zetknęło się w 2012 roku z utrudnieniami w kontaktach z urzędnikami. Nowa ustawa pozwalająca na ominięcie przynajmniej części tych barier, znacznie przyspieszy przebieg procesu budowlanego dla wielu inwestycji.

Dom marzeń


Z analizy 5,5 tys. zapytań ofertowych portalu oferteo.pl wynika, że Polacy najchętniej budują wolnostojący budynek piętrowy z poddaszem użytkowym, bez piwnicy, o powierzchni użytkowej 126-150 m2. Wznoszony jest w tradycyjnej technologii murowanej z cegły ceramicznej. Koszt budowy statystycznego domu wynosi 428 300 zł.

Dachówka nadal najpopularniejsza


Podobnie jak w roku ubiegłym, inwestorzy najbardziej są zainteresowani pokryciem z dachówki. Według danych, w sumie aż 54 proc. budujących dom decyduje się na dachówkę ceramiczną bądź betonową. Na drugim miejscu uplasowała się blachodachówka z wynikiem 39,1 proc. Duża popularność dachówek wynika z ich właściwości. To niezwykle trwałe pokrycie o długiej żywotności. Wiodący na polskim rynku producent kompletnych systemów dachowych Monier BRAAS udziela na dachówki zarówno betonowe jak i ceramiczne 30-letniej gwarancji. Nie bez znaczenia są również kwestie estetyczne, bogata oferta kształtów i kolorów, dzięki czemu łatwiej spełnić nawet nietuzinkowe wymagania inwestora. Wśród zalet dachówek można także wymienić wolniejsze nagrzewanie się oraz lepsze zabezpieczenie przed hałasem z zewnątrz niż w przypadku blachodachówek. Innowacyjne technologie jak obchodząca w tym roku 10-lecie na polskim rynku technologia CISAR sprawiają, że wysokojakościowe produkty dostępne są w atrakcyjnych cenach. Przy systemowym podejściu do budowy, dachówki to pewny dach nad głową na długie lata.


Zdjęcia zamieszczone w informacji pochodzą z archiwum firmy Monier Braas Sp.

Opublikowano przez :

Karilina Kot

http://next-immo.com

http://fr.next-immo.com




WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: